Anasayfa (Tr)

ART-EPHEMERAL in School Education

«While drawing I discover what I really want to say»

Dario Fo

“Okul Eğitiminde Geçici Sanat ” projesi, eğitim topluluğu içinde Slovenya, Türkiye, İtalya ve İspanya’dan 6 farklı kuruluş arasındaki işbirliğinin bir sonucudur.

Amaç, giderek küreselleşen ve teknolojik bir toplum ve işgücü piyasasının taleplerini karşılamak için sanat ve yeni teknolojilerin kullanımı yoluyla temel girişimcilik yeterliliklerinin geliştirilmesinde, özellikle okul ortamında daha az imkâna sahip öğrencilerin dahil edilmesini teşvik etmektir. Öte yandan, okul personeline sanat öğretimi için okulda farklı konularda uygulanabilecek ve/veya Görsel ve Plastil Sanatlar müfredatının bir parçası olan araçlar sağlanarak eğitim kalitesini artırmak istiyoruz.

Ayrıca, amaç, öğrencilerin COVID-19’un yaşamlarında sosyal düzeyde, okul-aile ortamında ve mesleki düzeyde de onların geleceği üzerinde yaratabileceği etki, yarattığı sonuçları, hisleri ve duyguları iletmesine olanak sağlayacak kişisel bir ifade aracı olarak Geçici Sanat’ı kullanmaya teşvik etmektir.

Visit to Primary School Leona Štuklja Maribor!!

TRAINING ACTIVITY IN MARIBOR, SLOVENIA 11th March 2022 During the Training Activity carried out in Maribor, we had the opportunity to visit the Primary School Leona Štukja Maribor. In this visit, we could see how an educational center works in Slovenia. By this way, we could learn a lot of new and different ways of…

ARTWORK FOR TEACHERS!!

 TRAINING ACTIVITY IN MARIBOR, SLOVENIA 12th March 2022 This activity was developed on the 3rd day of the Training Activity (C1) carried out in Maribor. This activity had two principal objectives:  Develop the skills of the teachers related to ephemeral art.Show an example of how to work different contents and the 8 key competences through…

Ulusötesi toplantı

Projenin koordinasyonu, okul ziyaretleri ve kültürlerarası değişim.

Etkinlikler

Öğretmenlerin eğitimi, öğrencilerin geçici sanat projeleri.

Çiktilar

Okullarda Geçici Sanat Öğretimi için Metodolojik Kılavuz

Media

Yerel etkinlikler, final multipler etkinliği, yaygınlaştırma faaliyetleri.

GÜNCELLENMEK İSTİYOR MUSUNUZ?